Ako sme zdieľali šťastie z kempovania

Sezóna letného kempovania sa už skončila. My sme si náš campervan užili dosť. Precestovali sme s deťmi Korziku, na Veľkú Noc sme boli v Chorvátsku a skoro každý víkend sme robili výlety po Slovensku – Piešťany, Slnečné skaly, Jur nad Hronom, Kuchyňa. Keď sme auto nevyužívali, požičali sme ho kamošom, alebo ľuďom ktorí nám napísali. Takto sme zdieľali náš CamperMaur s inými:

Prvý výlet si urobili naši kamoši, ktorí si ho požičali na festival Grape. Podľa ich slov bol náš van medzi karavanmi na parkovisku najmenší, ale zaujal. Prinajmenšom vychytávkou, ktorú na festivale ocenili aj okoloidúci. Voda sa dá vytiahnuť cez bočné okno von z auta a osprchovať sa. V tom teple to ocenili viacerí.

Ako druhí si požičali CamperMaur rodinka s dcérou. Chceli si vyskúšať po prvý raz kempovanie s autom. Potešilo nás, že môžeme sprostredkovať šťastie z kempovania iným. Cestovali na predĺžený víkend do Malej Fatry. Nanešťastie sa v ten víkend ochladilo a romantická predstava kempovania v teple sa zmenila na chladnú noc, po ktorej išli domov. Keď sme sa ich pýtali, či sa dajú na kempovanie, tak sa netvárili, že táto skúsenosť ich presvedčila.

Najdobrodružnejší boli štyria chalani, ktorí cestovali týždeň po Rumunsku. Keď nepršalo, spali vonku v hamakoch, keď bolo zlé počasie, zmestili sa dovnútra aj štyria. Jeden z nich si sám prerába vlastný VW T3, no nemal ho ešte v takom stave, aby mohli cestovať do Rumunska, tak si požičali campervan od nás. Keď sa vrátili, vyzerali nadšení, hovorili, že im bolo ešte málo.

Naposledy si campermaur požičal mladý pár, ktorí cestovali okolo Balatonu. Plánovali si kúpiť vlastný VW California, no chceli si ho najskôr vyskúšať. Chalan bol pomerne vysoký a obával sa, či sa zmestí. Hore vraj musel byť krížom, ale dole sa vyspali obaja v pohode. Vrátili sa a stále si plánujú kúpiť vlastnú VW Californiu T4. Boli sme radi, že pri tomto páre sa nám podarilo sprostredkovať šťastie z kempovania.

Idú už síce chladnejšie víkendy, ale ešte stále plánujeme auto využiť. Nabalíme teplé spacáky a na víkend vyrážame. Uvidíme, či sa odváži ešte niekto iný a budeme mu môcť sprostredkovať šťastie z kempovania. V zime je to 50/50.